Novi tripl – dabl protiv Jute

Nikola Jokić (Denver) - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Juta 102:125 (Q1 – 33:37, Q2 – 25:31, Q3 – 30:23, Q4 – 14:34).

Nikola Jokić upisao je novi tripl – dabl u svojoj karijeri. Somborac je rano jutros stigao do svog 66. trocifrenog učinka. Nikola je u porazu protiv Jute postigao 25 poena, 15 skokova i 14 asistencija. Domaći su utakmicu otvorili serijom 8:0. Gosti su uzvratili sredinom prve deonice i smanjili na 15:14. Imali su Nagetsi pet do šest poena prednosti, međutim Džezeri u finišu prvih 12 minuta serijom 11:2 stiču prednost od 37:33. U istom ritmu otvaraju drugu četvrtinu, pa serijom 10:3 odlaze na +11 (36:47). Tri minuta pre odlaska na veliki odmor trojkom Jokića „Grumenje“ prilazi na pola koša (51:52), međutim, sa tri trojke i košem Bogdanovića ekipa Jute ponovo dolazi do dvocifrene prednosti (53:63). Treća deonica je bila i najzanimljivija. Domaćin je na krilima Bartona uspeo da stigne do izjednačenja, a potom i kratkrotrajnog vođstva. Usledile su dve trojke gostiju i serija Mičela za novi preokret gostiju. Poslednja deonica je u potpunosti pripala gostima koji su je otvorili serijom 11:0, nakon koje nije bilo povratka za Jokića i drugove. Pored Nikole, u poraženom timu istakli su se Gordon sa 20, Barton sa 16 i Moris i Hajland sa po 13 poena. Na drugoj strani šest igrača sa dvocifrenim učinkom, od kojih Mičel 31 poen, dok je Bogdanović susret završio sa deset manje. Ekipa iz Kolorada sa skorom 22/20 drži šesto mesto Zapada. Naredni meč igraju u četvrtak protiv L. A. Klipersa.