„Grumenje“ poraženo od Minesote

Nikola Jokić protiv Minesote januar 2023.godina slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Ekipa iz Kolorada poražena je u drugom meču ove godine na gostovanju od Minesote. Nakon izjednačene prve četvrtine, „Vukovi“ su sredinom druge mini serijom 15:2 došli do dvocifreme prednosti (50:38). Gosti su uzvratili preko Porter juniora i Jokića i na nepuna dva minuta do poluvremena razlika je smanjena na 53:50. U trećem delu ovog susreta oba tima su se smenjivala u vođstvu. Domaćin je imao prednost od osam poena, dok su gosti bili u plusu od najviše tri poena. I u poslednjem delu se igralo u serijama. Minesota je povela sa +8, Nagetsi su uzvratili sa dve vezane trojke Hajlanda (97:95), da bi novom serijom (8:0) Minesota povela sa 105:95. Jokić i Porter junior sa osam vezanih poena uzvraćaju i vraćaju nadu svom timu. Ipak, to nije bilo dovoljno da se prelomi susret. Domaći igrači su nedugo potom ponovo vodi sa dvocifrenom prednošću, a sudbinu Nagetsa zapečati su Rivers i Mekdanijel sa dve trojke. U pobedničnom timu dominirao je Edvards sa 29 poena i deset skokova. Na drugoj strani Nikola Jokić je utakmicu završio sa 24 poena, sedam skokova i devet asistencija. Uprkos neuspehu ekipa Denvera je zadržala prvo mesto Zapadne konferencije sa skorom 24/13. Naredni meč igraju u petak, 6. januara protiv Los Anđeles Klipersa, dok će dan kasnije sastati sa Klivlendom.