Nikola „uzeo“ meru Kavalirsima

Denver – Klivlend 130:101 (Q1 – 30:26, Q2 – 35:30, Q3 – 36:21, Q4 – 29:24).

Nedelja veče bila je rezervisana za okršaj trećeg tima Zapadne i Istočne konferencije. Ekipa iz Kolorada dominirala je tokom većeg dela susreta, te su zasluženo stigli do pobede. Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri oba tima. Gosti su vodili tokom većeg dela prve deonice. Oba tima imala su u jednom momentu prednost od šest poena. Uvodni minutu druge četvrtine pripale su Kavalirsima koji su serijom 5:13 preokrenuli rezultat i poveli 35:39. Nedugo potom usledila je serija Nagetsa 7:0 za vođstvo 48:45. Ovaj preokret kao da je doneo dodatno samopouzdanje domaćem timu koji je preko Koldvel Poupa (dve trojke) i Brauna (pet poena) došao do prednosti od devet poena (61:52). U poslednjem minutu prvog poluvremena Nikola Jokić je pogodio dva puta iz reketa za +11 (65:54), da bi Mobli pogodio šut za 65:56 na poluvremenu. Somborac je bio najbolji pojedinac prve dve četvrtine sa učinkom od 14 poena, devet skokova i osam asistencija. „Grumenje“ drugo poluvreme kreće silovito. Koldvel Poup, Džekson, a potom i Gordon pogodili su trojke, Porter junior i Jokić su bili sigurni iz reketa, dok je na drugoj strani samo Mobli pogodio za dva. U tom momentu ekipa iz Kolorada vodila je 78:58. Srpski centar je sredinom treće četvrtine stigao i do novog tripl – dabla (18 poena, deset skokova/asistencija). Najveću prednost aktuelni šampioni NBA lige imaju su u finišu trećeg dela kada su došli do +27 (99:72). U finalnoj deonici meča Jokić i drugovi su meč uspešno priveli kraju. Jokić je susret završio sa 26 poena, 18 skokova i 16 asistencija. Ovo je bio njegov 23. trocifreni učinak ove sezone, a 128. u karijeri. Nalazi se na četvrtom mestu po broju tripl – dablova. Koldvel Poup sa ubacio 22, a Porter junior i Džekson po 19. Na drugoj strani Mobli je bio najefikasniji sa 23 poena. Naredni meč Nagetsi igraju u sredu, 3. aprila protiv San Antonio Sparsa.