Jokić završio sezonu

Nikola Jokić - izvor slike: Abbie Parr/Getty Images-GettyImages-868367302 (preuzeto: Sportklub – SK)

Minesota – Denver 112:106 (Q1 – 29:26, Q2 – 33:28, Q3 – 24:27, Q4 – 15:20, Pr. – 11:5).

Ekipa Denvera ipak nije uspela da se plasira u završnicu NBA lige. U poslednjoj i odlučujućoj utakmici direktna dva rivala, bolja je bila ekipa Minesote, koja sasvim zasluženo ide u doigravanje. Prvo poluvreme je pripalo domaćoj ekipi, dok je u drugom ekipa iz Kolorada bila bolja. Minesota je vodila tokom cele utakmice, a na odmor su otišli sa osam poena prednosti, iako su u par navrata imali u dvocifrenu prednost. U nastavku meča rezultat je varirao, igralo se u naletima, ali su gosti ipak uspevali da drže rezultatski priključak. Stizali su u par navrati i do – 1, ali na kraju treće deonice je bilo + 5 za domaćina. U poslednjoj deonici na četiri minuta pre kraja domaćin je bio na + 8, ali su gosti nakon tajmauta, zahvaljujući Jokiću, Mareju i Jamalu napravili seriju od 8:0, koja im je donela izjednačenja dva minuta pre kraja meča. U završnici mnogo nervoze i promašaja sa obe strane, pogotovo kod gostiju, a sva tri pokušaja Nikole Jokića bila su neuspešna. U produžetku se igralo koš za koš, a gosti su u 51. minutu vode sa pola koša. Nakon novog promaša Jokića, ovoga puta za tri poena, usledila je mini serija domaće ekipe od 7:0 koja je na kraju i rešila pitanje pobednika. Nikola Jokić je nosio svoj tim tokom čitavog meča, upisao je 35 poena (14-25 iz igre, 4/7 za tri), 10 skokova i 3 asistencije za 46 minuta koliko je proveo na parketu, međutim treba istaći da ga u završnim momentima šut nije služio, jer je zabeležio čak pet promašaja kada se meč rezultatski lomio. Denver Nagetsi ni posle pet godina nisu uspeli da obezbede doigravanje u završnici lige.