Denver slavio u Teksasu

Nikola Jokić Getty Images Matthew Stockman preuzeto sa sajta Sportklub SK

Dalas – Denver 104:114 (Q1 – 30:25, Q2 – 21:27, Q3 – 23:39, Q4 – 30:23).

Košarkaši Denver Nagetsa slavili su na gostovanju u Dalasu. Domaćin je bolje otvorio utakmicu, vodio je tokom većeg dela prve četvrtine, ali su Nagetsi  sa pet vezanih poena Jokića preokrenuli i poveli sa 17:20. Ipak, Dalas je prvu četvrtinu završio serijom 13:5. Tokom druge deonice viđena je izjednačena igra u kojoj su se obe ekipe smenjivale u vođstvu, tako da je na poluvremenu bilo +1 za Denver. Gosti su nastavak otvorili serijom 8:0, a vrlo brzo prednost je bila i dvocifrena. U 35. minutu bilo je i maksimalnih +20. Poslednjih deset minuta igre pripalo je ekipi Dalasa, međutim, to nije bilo dovoljno za preokret. Nikola Jokić je odlično odigrao i ovaj susret. Postigao je 19 poena, a imao je i 13 skokova i osam asistencija. Ispratili su ga Milsap sa 17, Tomas sa 16 i Plamli sa 12 poena.  „Grumenje“ sa skorom 40/18 zauzima drugu poziciju Zapadne konferencije, a narednu utakmicu igraju već noćas na domaćem terenu protiv L.A. Klipersa.

Nikola Jokić, Getty Images/Matthew Stockman – preuzeto sa sajta Sportklub (SK)