Jokiću tripl – dabl, Denver vodi 3:2

Nikola Jokić protiv Feniksa, slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa, maj 2023.godina

Denver – Feniks 118:102 (Q1 – 35:24, Q2 – 17:25, Q3 – 39:25, Q4 – 27:28).

Košarkaši Denvera dobili su peti meč polufinalne serije plej ofa Zapadne konferencije protiv Feniks Sansa. Ovo je treći trijumf Nagetsa na svoj parketu i trenutno vode 3:2 u pobedama. Nikola Jokić je utakmicu završio sa trocifrenim učinkom. Ovo je njegov 10 tripl – dabl u plej ofu. Postigao je 29 poena, imao 13 skokova i 12 asistencija. Na terenu je proveo 38 minuta, a za to vreme je ubacio 10 šuteva iz reketa iz 17 pokušaja (59%), za tri je šutirao 2/3 (67%). Pored njega odličan je bio Brus Braun sa 25 poena, Porter junior je ubacio 19, Marej 17, a Gordon 10. U poraženom timu Buker je meč završio sa 28, a Durent sa dva poena manje. „Grumenje“ je utakmicu otvorilo sa serijom 9:0. U finišu prve četvrtine bilo je +15 (35:20). Tokom drugog dela gosti uzvraćaju serijom 21:10 za izjednačenje 45:45. Drugo poluvreme je u potpunosti pripalo domaćem timu. Ekipa iz Kolorada je sa dve mini serije 7:0 i 10:0 brzo došla do dvocifrene prednosti (69:53), nakon koje više nije bilo povratka za Sanse. Nagetsi su u jednom momentu imali maksimalno vođstvo od 24 poena. Naredni meč ova dva tima igra se u petak, 12. maja u Arizoni.