Nikola „preslišao“ Čarobnjake

Košarkaši Denvera nastavili su seriju gostovanja. Nakon poraza od Filadelfije i pobede nad Bostonom, rano jutros su savladali i ekipu Vašingtona. Junak pobede bio je srpski centar Nikola Jokić koji je „Čarobnjacima“ ubacio 42 poena (75% uspešnosti), uz 12 skokova i osam asistencija. „Grumenje“ polako, ali sigurno sve je bliže prvom mestu Zapadne konferencije. Trenutno su treći sa skorom 30/14. Minesota je prva sa istim brojem pobeda i dva poraza manje, dok je Oklahoma druga sa 29 pobeda i 13 poraza. Što se utakmice tiče, domaćin je samo početkom prve četvrtine bio u igri. Gosti su vrlo brzo preuzeli konce igre u svoje ruke i već na poluvremenu je bilo +10 (52:62). U drugom delu meča pitanje pobednika se nije dovodilo u pitanje. Pored Jokića, pobedi svog tima doprineli su Marej i Porter junior sa po 19 poena. Naredni meč Nagetsi igraju u sredu, 24. januara protiv Indijane, dok će dva dana kasnije gostovati Niksima.