„Grumenje“ zaustavljeno u produžetku

Nikola Jokić protiv Memfisa - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Klivlend – Denver 119:116 (Q1 – 31:29, Q2 – 21:34, Q3 – 26:24, Q4 – 29:20, Pr. 12:9).

Ekipa iz Denvera poražena je na gostovanju u Klivlendu. Viđena je zanimljiva utakmica sa puno ritma i preokreta. Domaći su bolje otvorili meč, imali su sedam do osam poena prednosti tokom prve četvrtine. Ipak, u finišu prvih dvanaest minuta dolazi do preokreta. Gosti prvo smanjuju razliku na koš zaostatka, a potom drugi deo otvaraju serijom 12:0 i vođstvom 41:31. Do odlaska na odmor su sigurnom igrom zadržali stečenu prednost. Nakon izjednačenog trećeg dela, dolazi uzbudljiva finalna deonica. Iako su Nagetsi u 38. minutu imali +14, samo čatiri minuta kasnije Kavalirsi smanjuju na pola koša zaostatka. U finišu regularnog dela igralo se koš za koš, Nikola Jokić je poentirao (43 sekunde pre kraja) za izjednačenje, čime je svoj tim uveo u dodatnih pet minuta. Treba napomenuti i da je Somborac imao šut za pobedu iz nemoguće pozicije samo par sekundi pre zvuka sirene. U dodatnom vremenu Jokić i Barton dovode „Grumenje“ do +5 (114:109), ali tada Klivlend pravi seriju 7:0 i preokreće rezultat u svoju korist. Hajland je imao šut za izjednačenje, ali je bio promašio. Nikola Jokić je imao još jednu zapaženu partiju. Meč je završio sa 32 poena (15/2o za dva, 0/4 za tri, 2/2 penali), deset skokova, osam asistencija za 37 minuta na parketu. Gordon je ubacio 20, Hajlend, Kazins 12, a Barton i Džef Grin po deset poena. U pobedničkom timu Markanen je bio najefikansiji sa 31 poenom, Mobli je ubacio četiri manje, dok je Garland dao 25 koševa. Denver je šesti tim Zapada sa skorom 42/29. Ovim porazom ugrožena im je ova pozicija, preti im Minesota (41/30). Naredni meč igraju u ponedeljak protiv Boston Seltiksa, dok će dva dana kasnije igrati sa Klipersima.