Kuljani prokockali dva gola prednosti

Fudbaleri Hajduka 1912 propustili su još jednu priliku u prvenstvu Srpske lige Vojvodine. Kuljani su u subotu remizirali sa Podunavcem iz Belegiša, iako su do 73. minuta vodili sa 2:0. Mrežu gostiju načeo je Mihajlo Ljumović u 26. minutu susreta. Ljubiša Biočanin je u šestom minutu nastavku duplirao vođstvo „belih“. Gosti su za svega tri minuta poravnali rezultat. Strelac oba pogotka bio je Filip Ilić. Prvo je u 73. minutu smanjio prednost domaćeg tima, da bi tri minuta kasnije bio siguran sa „kreča“ za konačnih 2:2. Hajduk 1912 je ostao na pretposlednjem mestu sa 19 osvojenih bodova. U narednom kolu putuju u Pančevo na megdan domaćem Dinamu 1945. Pančevcu su trenutno četvrti tim lige. Izveštaj sa utakmice možete videti u priloguOgnjen Šveljo ponovi je bio junak pobede svog tima. Tisa je gostovala u Novim Banovcima gde je ubedljivo (0:3) savladala domaći Omladinac. Stameni Riđičanac bio je dvostruki strelac za svoj tim. Ovom pobedom ekipa iz Adorjana je koliko toliko popravila svoje izglede kada je u pitanju opstanak u srpskoligaškom društvu. Sledećeg vikenda ugostiće ekipu Bečeja 1918.

U ostalim mečevima ovog kola postignuti su sledeći rezultatiBorac (Š) – Sloven 0:2 (Izveštaj), Naftagas – Kikinda 0:0 (Izveštaj), Jedinstvo – Dinamo 1945 0:1 (Izveštaj), Bečej 1918 – Kabel 3:1 (Izveštaj), Omladinac – Tisa 0:3 (Izveštaj), Željezničar (I) – Bačka 4:1 (Izveštaj), 1. maj – Radnički (Zr) 1:1 (Izveštaj).

Tabela: Sloven 46, Željezničar 44, Kikinda 34, Dinamo 1945 – 31, Naftagas 30, Omladinac 30, Kabel 29, Radnički (Zr) 29, Podunavac 28, Borac (Š) 25, Bečej 1918 – 22, Tisa 21, 1. maj 21, Jedinstvo 20, Hajduk 1912 – 19, Bačka 14.

Parovi narednog (21) kola: 1. maj – Borac (Š), Radnički (Zr) – Željezničar (I), Bačka – Omladinac, Tisa – Bečej 1918, Kabel – Jedinstvo, Dinamo 1945 – Hajduk 1912, Podunavac – Naftagas, Kikinda – Sloven.