Odžačani raspoloženi protiv Mitrovčana

FK Tekstilac Odžaci, Mozzart Bet Prva liga Srbije, avgust 2023.godina - slika preuzeta sa instagram profila kluba

Fudbaleri Tekstilca odigrali su najefikasnije meč u dosadašnjem prvenstvu Mozzart Bet Prve lige Srbije. U derbi meču proteklog kola sastali su se Radničkim iz Sremske Mitrovice viđeno je sedam golova. Drugi tim lige opravdao je ulogu favorita i zasluženo trijumfovao sa 5:2. Pitanje pobednika rešeno je već tokom prvog poluvremena kada su izabranici Branka Mirjačića stekli tri gola prednosti. Koldžić je načeo mrežu Mitrovčana u 22. minutu. Samo minut kasnije Davidović je duplirao prednost, da bi u 29. minutu na semaforu bilo 3:0. Strelac je bio Miroslav Marković. Gosti su smanjili u devetom minutu nastavka preko Gajića. Ukačukvu (60), a potom i Zličić (86) su potvrdili pobedu Tekstilca. U poslednjem minutu Cvetković je ublađio poraz gostiju. Izveštaj sa utakmice možete videti u prilogu. Odžačani nemaju puno vremena za slavlje, jer u sredu već gostuju u Smederevu, gde će u derbiju kola odmeriti snage sa istoimenom ekipom.

U ostalim susretima ovog kola postignuti su sledeći rezultati: Kolubara – Inđija Toyo Tires 0:3, OFK Beograd – Smederevo 1924 – 1:2, Grafičar – Mladost Gat 2:1, RFK Novi Sad 1921 – Vršac 3:2, Dubočica – Mačva 0:1, Radnički (NB) – Sloboda 0:1, Jedinstvo – Metalac 2:0.

Tabela: OFK Beograd 58, Tekstilac 47, Inđija Toyo Tires 44, Smederevo 1924 – 43, Jedinstvo 43, Radnički (SM) 38,  Dubočica 38, Mačva 37, Grafičar 37, Kolubara 36, Vršac 36, Metalac 31, Sloboda 26, Mladost Gat 25, RFK Novi Sad 1921 – 22, Radnički (NB) 19.

Parovi narednog (28) kola: Inđija Toyo Tires – Jedinstvo, Metalac – Radnički (NB), Sloboda – Dubočica, Mačva – RFK Novi Sad 1921, Vršac – Grafičar, Mladost Gat – OFK Beograd, Smederevo 1924 – Tekstilac, Radnički (SM) – Kolubara. Sve utakmice se igraju u utorak/sredu (2. i 3. aprila) od 16 i 18 časova.