Sloga slavila nakon penal ruleta

U sredu, 11. oktobra odigrana su tri meča četvrtfinala Kupa Srbije pod okriljem PFS Sombor. Najzanimljiviji meč odigran je u Čonoplji gde su se sastali dva predstavnika Vojvođanskog Severa, Sloga i Mladost Apa. U veoma neizvesnom meču više sreće na kraju su imali domaćini koji su plasman u polufinale obezbedili nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca. Gosti su poveli već u desetom minutu pogotkom Aljoše Jovovića, dok je njegov brat, Kolja duplirao vođstvo u 58. minutu. Osam minuta kasnije Milovan Vukas je smanjio sa „kreča“. Rezervista Aleksandar Mitrović je dva minuta pre kraja meča doneo izjednačenje svom timu i time obezbedio penal seriju. Precizni sa jedanaest metara su bili: Vuk Ninković, Nikola Milošević i Nikola Vemić za Slogu, dok je na drugoj strani jedini pogodio Stefan ĐukićIzveštaj… Iznenađenje je viđeno u Bačkom Petrovcu gde je domaća Mladost savladala kulski Hajduk 1912 sa 3:1 (Izveštaj…), dok je Bačka iz Bačke Palanke bila bolja od ekipe Kulpina. Izveštaj… Direktan plasman u polufinale obezbedila je ekipa staparskog Hajduka kojem je ekipa Ravangrada 2018 predala meč. Izvlačenje polufinalnih parova biće obavljeno sutra u prostorijama Područnog fudbalskog saveza Sombor. Mečevi za finale biće odigrani u sredu, 18. oktobra od 15 časova.