Nikola odličan u Oklahoma Sitiju

Nikola Jokić u meču sa Oklahomom - slika preuzeta sa zvaničnog twiter naloga Denver Nagetsa

Oklahoma – Denver 95:99 (Q1 – 23:36, Q2 – 26:25, Q3 – 29:19, Q4 – 17:19).

Ekipa Denvera upisala je drugu vezanu pobedu, a treću u ovoj godini. Nakon trijumfa nad Sakramentom, rano jutros pobedili su i na gostovanju u Oklahoma Sitiju. Nakon početnog vođstva od 10:4, usledila je serija 12:0 i vođstvo od +18. Do odlaska na veliki odmor izjednačena igra oba tima. Domaći su se konsolidovali nakon pauze i tokom treće četvrtine uspeli su da neutrališu razliku gostiju iz Kolorada. Sredinom poslednjih 12 minuta stiglo je i prvo izjednačenje, a zatim i vođstvo (93:88) Tandersa. Usledila je serija „Grumenja“ (7:0) za preokret i vođstvo 95:93, da bi Jokić i Barton sa linije penala potvrdili pobedu. U pobedničnom timu Nikola Jokić je upisao 22 poena i 18 skokova. Tome je pridodao i šest asistencija, uz više nego skroman učinak šuta od 38 odsto iz igre. Pored njega odličan je bio i Rivers sa 22 poena, Džef Grin je ubacio 16, a Barton dva manje. Na drugoj strani Dort je bio najefikasniji sa 14 koševa. Denver sa skorom 20/18 zauzima šesto mesto Zapadne konferencije, a naredni meč igraju za dva dana protiv L. A. Klipersa.