Krajinović uspešan u Puneu

Filip Krajinović na pripremama reprezentacije Srbije - slika preuzeta sa sajta TSS

Krajinović – Nagal 2:1 (6:4, 4:6, 6:4).

Filip Krajinović nakon poduže pauze novu sezonu započeo je pobedom u prvom kolu ATP turnira u indijskom Puneu protiv domaćeg tenisera Sumita Nagala. Meč je odlučen nakon tri odigrana seta, a sva tri su završena sa identičnih 6:4. Somborac je već u prvom gemu napravio brejk koji mu je bio dovoljan da povede u meču. Imao je i u sedmom gemu tri brejk prilike koje nije uspeo da realizuje. Dobro je igrao i u većem delu drugog seta, ali u to nije bilo dovoljno da ovaj susret reši u dva seta. U petom gemu je imao dve brejk prilike koje nije realizovao. U desetom gemu je servirao za izjednačenje, vodio je sa 40:15, a potom mu je Indijac oduzeo servis i poravnao rezultat. U odlučujućem setu Nagal je već u drugom gemu imao dve brejk prilike. Srpski teniser je uspeo da se uspešno izvuče iz ove situacije, a u devetom gemu je uspeo da oduzme servis svom protivniku za vođstvo od 5:4. U narednom je uspešno servirao i meč priveo kraju. Naredni rival biće mu malo poznati američki teniser (113. na svetu) Majkl Mo koji je u prvom kolu savladao Indijca Damnea sa 2:0. Ovaj susret na programu je sutra. Turnir u Puneu pripada seriji 250, nagradni fond je nešto malo veći od 700 hiljada dolara, a ove godina glavni favorit za titulu je prvi nosilac Hrvat Marin Čilić.