Filip ostao bez finala

Filip Krajinović na pripremama reprezentacije Srbije - slika preuzeta sa sajta TSS

Filip Krajinović izgubio je polufinalni meč čelendžera u Pragu od mladog Švajcarca Dominika Štrikera sa 2:1 (5:7, 7.5, 3:6). Prvi nosilac je bolje otvorio meč, imao je brejk prednosti (5:3), servio je za prvi set, međutim dozvolio je protivniku da se vrati i na kraju povede u setovima. U nastavku meča velika borba. Srpski teniser je spasio čak deset brejk lopti, jednu meč loptu, a potom je u dvanaestom gemu stigao i da „brejkne“ protivnika za izjednačenje u setovima. Kada su svi očekivali da meč uspešno privede kraju, usledio je „potop“. Švajcarski teniser je u odlučujućem setu vezao pet gemova, a Filip je do kraja uspeo samo da koliko toliko ublaži rezultat. Zaslužena pobeda 129. igrača sveta koji će se u finalu sastati sa Austrijancem Sebastijanom Ofnerom.