Siner zaustavio Filipa

Filip Krajinović ATP Masters Rim maj 2022.godina - slika preuzeta sa zvaničnog fejsbuk naloga turnira

Filip Krajinović nije uspeo da izbori mesto među osam najboljih tenisera mastersa u Rima. Njega je na tom putu zaustavio domaći teniser Janik Siner koji je slavio maksimalnim rezultatom, po setovima 6:2, 7:6. Italijan je bolje odigrao prvi set, dva puta je oduzimao servis srpskom teniseru i za svega nešto više od pola sata ga rešio u svoju korist. Kada je Siner na startu drugog seta ponovo napravio brejk, malo ko je očekivao taj – brek. Filip je uzvratio u četvrtom gemu za izjednačenje (2:2), a potom su obojica držala svoj servis do samog kraja. U odlučujućem trinaestom gemu italijanski teniser je poveo sa 4:1. „Fića“ je potom vezao četiri poena za vođstsvo od 5:4, međutim pri rezultatu 6:6 pravi grešku koja ga je potom koštala i meča. Sinerom naredni protivnik je Grk Stefanos Cicipas. Krajinoviću sledi desetak dana odmora pa nastup drugom grend slemu sezone u Parizu. Da podsetimo, Filip je u prošlogodišnjem prvom kolu savladao Nemca Marterera, da bi potom u drugom kolu bio poražen od Džona Iznera.