Denver porazom otvorio polufinalnu seriju

Nikola Jokić protiv Minesote, polufinale Zapadne konferencije, slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Minesota 99:106 (Q1 – 25:23, Q2 – 19:17, Q3 – 27:33, Q4 – 28:33).

Denver Nagetsi poraženi su u prvoj polufinalnoj utakmici od ekipe Minesote. Gosti su meč otvorili serijom 9:0, a sredinom prve deonice bilo je 4:18. Usledio je ekspresni odgovor Jokića i drugova koji su serijom 13:0 prišli na pola koša zaostatka (17:18), a novom mini serijom 8:0 prvu četvrtinu zaključili vođstvom 25:23. Nagetsi su do odlaska na odmor čuvali stečenu prednost. Početkom drugog poluvremena „Grumenje“ je došlo do maksimalnih plus 7 (54:47). U finišu treće četvrtine Vukovi preokreću rezultat i dolaze do prednosti 68:73. Rezultatsku klackalicu smo gledali do sredine poslednjeg perioda kada je Naz Rid ubacio deset uzastopnih poena za prednost gostiju 88:94 koju nisi ispustili do kraja susreta. Najbolji pojedinac meča bio je bek Vulvsa Entoni Edvards koji je šampionima ubacio 43 poena. Odličan je bio Karl Entoni Tauns koji je pridodao 20 poena. U redovima ekipe iz Kolorada dominirao je Nikola Jokić sa 32 poena, osam skokova i devet asistencija. Ipak, šutirao je ispod svog proseka, svega 44 odsto. Katastrofalan je bio u šutu sa distance, ubacio je svega dva puta iz devet pokušaja. Porter junior se zaustavio na koti 20, a Marej na 17 poena. Naredni meč ova dva rivala na programu je utorak.