Sledi okršaj sa Iznerom

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – Marterer 3:0 (6:4, 6:1, 7:6).

Filip Krajinović uspešno je startovao na Otvorenom prvenstvu Francuske pošto je u prvom kolu maksimalnim rezultatom savladao kvalifikanta Maksimiliana Marterera iz Nemačke. Somborac je već na startu prvog seta napravio rani brejk koji je uspešno sačuvao do samog kraja i tako poveo u meču. Identično je startovao i u drugom setu. Prvi je napravio brejk, potom i u petom gemu za vođstvo od 4:1. Trećim brejkom je potvrdio drugi set. U trećem setu nije bilo brejkova, pa se ušlo u taj-brejk koji je na kraju pripao srpskom teniseru za konačnih 3:0. Ono što treba istaći da je naš teniser je tokom prvog seta imao uspešnost prvog servisa od 89 odsto odnosno dobio je 17 od 19 poena na prvi servis, dok je tokom drugog imao stopostotni učinak (12/12). U odlučujućem setu dobio je 23 od 29 poena na prvi servis. Kada se ovaj podatak uporedi sa ostalom statistikom vidi se da je ovo bio ključni detalj koji je našem teniseru obezbedio pobedu. Naredni protivnik mu je Džon Izner koji je savladao zemljaka Sema Kverija sa 3:0 (7:6, 6:3, 6:4). Njihov meč na programu je u sredu, 2. juna. Do sada su se sastali samo jednom i to pre četiri godine na mastersu u Parizu. Bolji u tom meču bio je Filip koji je pobedio sa 2:1. Pobednik ovog susreta ide na boljeg iz meča Cicipas (Grčka)/Martinez (Španija).