Tiafo lagano sa Krajinovićem

Filip Krajinović - slika preuzeta sa zvaničnog twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – Tiago 0:3 (3:6, 4:6, 2:6).

Filip Krajinović poražen je u prvom kolu gren slem turnira u Parizu od američkog tenisera Frensisa Tiafoa. Meč je trajao 130 minuta. Ključni momenat prvog seta dogodio se u četvrtom gemu kada je 12. igrač sveta sa „nulom“ napravio brejk i poveo sa 3:1. Filip je u sedmom gemu propustio tri brejk prilike da se vrati u set, međutim nije iskoristio svoje prilike, te je Tiafo uspešno set priveo kraju. Somborac je u drugom gemu drugog seta propustio još jednu jednu brejk priliku, a već u narednom je kažnjen za propuštenu priliku. Do kraja seta oba tenisera su uspešno držala svoj servis, s tim da treba napomenuti da je Filip u odlučujućem desetom gemu ponovo ispustio brejk priliku da se vrati u set. Srpski teniser je u trećem setu još dva puta gubio svoj servis, što ga je na kraju koštalo i meča. Ovim porazom Filip će izgubiti bodove osvojene prošle godine, te ga očekuje novi pad na atp lestvici. Krajinović od februara nije dobio meč u glavnom žrebu nekog ATP turnira. U izjavi za medije nakon meča izjavio je da će uskoro objaviti vesti u vezi sa svojom karijerom, te da će ista biti možda neočekivana. Od ostalih srpskih tenisera pobedu je ostvario samo Novak Đoković (nad Aleksandrom Kovačevićem), dok je Đere poražen od Rubljova, a Međedović od Đirona, Dušan Lajović predao meč Zengu nakon gubitka prvog seta. Kecmanović nastupa sutra protiv Italijana Vavasoria.