Filip u drugom kolu Dubaia

Filip Krajinović - slika Dean Mouhtaropoulos, Getty Images preuzeto: sa Sportklub (SK)

Krajinović – Fabiano 2:1 (0:6, 6:2, 6:2).

Somborac je katastrofalno započeo meč i za nepuna 24 minuta njegov protivnik rešava set sa ubedljivih 0:6. Ništa našem teniseru nije polazilo za rukom, a najbolji pokazatelj toga je 35 odsto uspešnost servisa, i svega 12 osvojenih poena u prvom setu, naspram 26 koliko je osvojio Fabiano. U drugom setu, proradio je servis, Filip je imao 70 odsto osvojenih poena na prvi servis, a zabeležio je i šest asova. Agresivna igra donela mu je i više brejk prilika, od kojih su dve bile dovoljne za konačnih 6:2 u drugom setu. Imao je naš teniser odmah u prvom gemu trećeg, odlučujućeg seta, novu brejk priliku, ali nažalost nije uspeo da je realizuje. Ipak, ono što mu nije pošlo za rukom u prvom, uradio je već u trećem gemu. Filip pravi brejk, a potom i sigurnim servisom dolazi do vođstva od 3:1. Fabiano neuspeva da se potpuno oporavi od šoka, a već je na semaforu bilo 5:2, uz novi brejk drugog reketa Srbije. U odlučujućem gemu, sigurnim servisom je dokrajčio protivnika, za konačnih 6:2 u trećem setu. Krajinović se u drugom kolu sastaje sa Markosom Bagdatisom, sa Kipra, koji trenutno zauzima 112 poziciju na svetu. Meč je na programu sutra.