Krajinović u trećem kolu AO

Filip Krajinović-slika preuzeta sa twiter naloga AO Australian Opena januar 2019.godine

Krajinović – Donskoj 6:4, 7:6 (10:8), 7:6 (7:2).

Naš teniser uspeo je da savlada i drugu prepreku na turniru u Melburnu, čime je ostvario svoj najveći uspeh na dosadašnjim grem slem turnirima. Filip je u drugom kolu Australian opena savladao 96. igrača sveta, Evgenija Donskoja iz Rusije. Na samom startu meča, u trećem gemu Filip pravi brejk za koji se ispostavilo da je bio presudan za osvajanje prvog seta. Treba napomenuti da je „Fića“ tokom prvog seta odlično servirao, što mu je pomoglo da osvoji 17 od 19 poena na prvi servis. U drugom setu viđeno je malo više neizvesnosti. Oba tenisera su držala svoj servis do petog gema, kada Krajinović prvi uspeva da napravi brejk, koji je potom uspešno i potvrdio. Ipak, Donskoj je uzvratio u osmom gemu. Pri rezultatu 4:3, „Fića“ je imao i tri gem lopte, međutim usledio je pad koncentracije, što je ruski teniser iskoristio, vezao pet uzastopnih poena, čime je poravnao rezultat (4:4). I u naredna dva gema teniseri su protivniku oduzela servis, da bi set bio  odlučen u taj-breku. Rus je vodio 5:3, naš teniser je poravnao, da bi potom napravio duplu servis grešku. Na svu sreću Donskoj nije iskoristio poklonjenu set loptu. Oba tenisera su se igrala sa živcima svojih navijača, a više sreće i koncentracije je imao srpski teniser koji je as udarcem uspešno priveo kraju i drugi set. Somborac je dobrom i sigurnom igrom započeo treći set, a u četvrtom gemu pravi i novi brejk koji je odmah potom i potvrdio za vođstvo od 4:1. Usledila su potom dva neizvesna gema. Oba tenisera su imala svoje prilike, ali nažalost ruski teniser je bio pribranio, smanjivši na 4:3, da bi potom i sigurnim servisom poravnao rezultat. Filip je posle gubitka tri vezana gema uspeo da se smiri, skoncentriše i povede sa 5:4, a potom i sa 6:5, ali je na kraju i treći set rešen posle 13 odlučujućeg gema. Krajinović je ponovo bio uspešniji, ovoga puta sa 7:2, tako da je na kraju slavio sa maksimalnih 3:0 u setovima. U narednoj, trećoj rundi naš teniser će se sastati sa „Hrvatom“ Bornom Ćorićem, 11. nosiocem AO, koji je u drugom kolu bio bolji od „Mađara“ Fučovića. Krajinović i Ćorić se do sada nisu sastajali.