Četvrti poraz od Federera

Filip Krajinović april 2019 godina - slika preuzeta sa fejsbuk naloga ATP Hungarian open

Krajinović – Federer 0:3 (1:6, 4:6, 1:6).

Srpski teniser Filip Krajinović završio je nastup na ovogodišnjem Australian Openu pošto je u meču drugog kola poražen od trećeg tenisera sveta za svega 93 minuta. Rodžer je furiozno otvorio meč, osvojio je pet uzastopnih gemova za nepunih 16 minuta igre i time praktično overio prvi set. Švajcarac je drugi set otvorio brejkom. Prednost je držao sve do osmog gema kada naš teniser uzvraća i poravnava rezultat na 4:4. To kao da je razljutilo šestrostrukog pobednika AO koji je vrlo brzo uzvratio. Vezao je narednih osam od ukupno deset odigranih poena i povećao prednost u setovima. Ni u trećem setu Somborac nije uspeo ozbiljnije da ugrozi protivnika, pa je Federer sasvim zasluženo upisao četvrtu pobedu protiv Krajinovića u isto toliko odigranih susreta. Našem teniseru sledi manja pauza, a potom sezonu nastavlja u dvorani. U planu je nastup u Monpeljeu, Roterdamu, Marseju i Dubaiu.