Kraj u singlu, preostao dubl meč

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Filip Krajinović izgubio je na startu Australian opena od Dijega Švarcmana sa 3:0 po setovima 6:3, 6:4, 7:5. Oba igrača su u meč ušli nervozno, u prva tri gema viđeno je isto toliko brejkova, s tim da je Somborac dva puta gubio svoj servis. Do devetog gema nije bilo uzbuđenja, tada Argetinac pravi novi brejk i dolazi do početkog vođstva u setovima. Drugi set je odlučen u finišu, kada je ponovo došlo do razmene brejkova sa identičnim ishodom za Švarcmana. U trećem setu najviše borbe i neizvesnosti. Argentinski teniser je vodio tokom celog seta. Filip je uspeo da se vrati i izjednači (5:5), međutim u dvanaestom gemu treći put u setu gubi servis, a time i meč. Poraz u prvom kolu koštaće srpskog tenisera gubitka bodova, što će se odraziti i na položaj na ATP lestvici. Filip će nastupiti i u dubl konkurenciji. On će u paru sa Matejom Sabanovim u prvom kolu igrati protiv nemačkog dubla Koepfer/Štruf. Ovaj meč je na programu u četvrtak u ranim jutarnjim satima. Ukoliko budu uspešni u narednoj rundi čekaju boljeg iz duela Brkić/Ćaćić – Behar/Eskobar.