Filip ne zna za pobedu

Filip Krajinović - slika preuzeta sa instagram profila igrača

Filip Krajinović – Kristofer O’Konel 1:2 (4:6, 7:6, 2:6).

Somborski teniser zaustavljen je u prvom kolu mastersa u Madridu od Australijanca Kristofera O’Konela u tri seta. Srpski reprezentativac nalazi se u seriji loših rezultata kojima nema kraja. Ovo je njegov deveti poraz od poslednjih deset odigranih. U prvom setu videli smo samo jedan brejk koji se dogodio u sedmom gemun koji je pripao O’Konelu, što je bilo dovoljno za prvu set. U drugom je bilo uzbudljivije. Viđena su po dva brejka na obe strane. Ipak, Krajinović je taj – breku dobio set i izjednačio rezultat. „Fića“ je odlučujući set otvorio brejkom. Nažalost, već u narednom gemu njegov protivnik vraća servis. Filip gubi konce, neuspeva da se povrati, a nakon toga je  još dva puta doživeo brejk. Na kraju konačnih 2:1 za Australijanca koji će u narednom kolu da se sastane sa Tejlorom Fricom. Od ostalih naših tenisera Dušan Lajović je izborio plasman u drugo kolo pobedom nad Kublerom. U narednoj rundi igra sa Kanađaninom Aliasimom. Miomir Kecmanović je u prvom kolu bio slobodan, a u drugom ga čeka Čileanac Kristijan Garin. Laslo Đere je tesno poražen od Rusa Aslana Karaceva sa 7:6, 7:5.