Filip i Novak dobili Kanadu

Reprezentacija Srbije započela je odbranu prošlogodišnje titule na ATP kupu pobedom nad Kanadom od 2:1. U prvom singlu Dušan Lajović je poražen od Miloša Raonića sa 2:0 (6:3, 6:4), da bi Novak Đoković doneo izjednačenje našem timu pobedom nad Denisom Šapavalovim 2:0 (7:5, 7:6). Meč je odlučen u odlučujućem trećem duelu u kojem su se sastale dubl kombinacije. Srbiju su predstavljali Đoković i Krajinović, dok su za Kanadu izgrali Raonić i Šapovalov. Prvi set je prelomljen u jedanaestom gemu kada su naši reprezentativci napravi brejk i poveli sa 6:5, nakon kojeg su sigurnim servisima poveli sa 1:0. Iako su imali nekoliko prilika u drugom setu da završe meč, isti je odlučen u taj – breku, koji su Novak i Filip dobili sa 7:4. U našoj grupi se pored ove dve selekcije nalazi i Nemačka. Dalje ide samo prvoplasirana ekipa, koja će se polufinalu dočekati najboljeg iz grupe D u kojoj se nalaze Rusija, Japan i Argentina.