Nikola na jedan skok do tripl-dabla

Nikola Jokić slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – San Antonio Sparsi 106:96 (Q1 – 30:32, Q2 – 24:18, Q3 – 27:24, Q4 – 25:22).

Denver Nagetsi slavili su sedmi put za redom. Rano jutros dobili su prvi od dva duela koji igraju u naredna tri dana protiv San Antonio Sparsima. U prvom četvrtini viđena je izjednačena igra oba tima koji su se smenjivala u vođstvu. Igralo se u serijama, a domaći tim je tek pred odlazak na veliki odmor preko Doziera i Portera juniora stigao do četiri poena prednosti. Gosti treću deonicu otvaraju preokretom i serijom 12:0. Usledio je ekspresni odgovor „Grumenja“ (18:2) i  novo vođstvo 76:70. Na otvaranju poslednjih dvanaest minuta Grin je ubacio trojku, a Barton vezao pet poena za uvećanje vođstva na 90:76. Kada su Kampaco i Porter junior pogodili trojke prednost je otišla na +20 (103:83) i pitanje pobednika je bilo rešeno. Sparsi su do kraja utakmice uspeli samo da ublaže poraz. Nikola Jokić je ponovo bio odličan. Falio mu je jedan skok do novog tripl – dabla. Susret je završio sa 25 poena, devet skokova i deset asistencija. Ispratio ga je Porter junior sa dabl-dablom, 18 poena i deset skokova. Barton je postigao 14, a Gordon i Grin po 9. Na drugoj strani Marej i Vajt su bili najefikasniji u poraženom timu sa po 18 poena. Nagetsi sa skorom 33/18 drže četvrto mesto Zapadne konferencije. Za vikend igraju još dva duela. U subotu ponovo sa San Antonio Sparsima, a dan kasnije sa Boston Seltiksima.