Oklahoma prekinula pobednički niz

Nikola Jokić slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver Nagetsi poraženi su na domaćem parketu od ekipe Oklahome sa 99:101 (Q1 – 18:27, Q2 – 29:25, Q3 – 27:29, Q4 – 25:20). Za domaći tim nije nastupio srpski košarkaš Nikola Jokić koji se nalazi na listi povređenih igrača. Gosti su bolje otvorili meč, poveli su sa 7:0, posle par minuta su stekli i prvu dvocifrenu prednost (8:18), koju su sačuvali do kraja prve deonice. Do odlaska na odmor Tandersi su uspešno održavali prednost. Ipak, trojkom Brauna na 14 sekundi do isteka prvog dela, ekipa iz Kolorada uspeva da smanji zaostatak na minus 5. „Grumenje“ drugo poluvreme otvara serijom 11:4 i prvim vođstvom na meču 58:56. Usledio je brzi odgovor gostiju koji mini serijom 8:0, vraćaju sedam poena prednosti. Vođstvo su uspešno držali do samog finiša meča. Nagetsi su sa dve vezane trojke vratili neizvesnost u meč, te prišli na pola koša zaostatka (95:96). Trideset sekundi pre isteka regularnog dela bilo je nerešeno (99:99), da bi najbolji pojedinac susreta Šej Gildžs Aleksander (34 poena) uspešnim poentiranjem iz reketa doneo Oklahomi vođstvo i konačnu pobedu. U poraženom sastavu Marej je utakmicu završio sa 26 poena. Uprkos porazu Denver je i dalje prvi tim Zapada sa skorom 33/14. Naredni meč igraju u sredu, 25. januara protiv Nju Orleansa koji je trenutno četvrti tim Zapadne konferencije sa učinkom od 26 pobeda i 21 porazom.