Topola prekinula pobednički niz

Topola – Džoker 88:86 (Q1 – 32:23, Q2 – 17:24, Q3 – 17:19, Q4 – 22:20).

Košarkaši Džokera pretrpeli su prvi prvenstveni poraz. Somborci su u desetom kolu gostovali u Bačkoj Topoli gde su poraženi od domaće Topole sa košem razlike. Domaćin je bolje otvorio meč i nakon prvih deset minuta igre stekao je devet poena viška. Iako su u nastavku igre imali i maksimalnih +15, do odlaska na veliki odmor gosti su uspeli da zaostatak svedu na samo koš zaostatka (49:47). Somborci su početkom drugog poluvremena poveli (+4), međutim igrači Topole su ekspresno odgovorili i nakon dve vezane trojke ponovo vraćaju vođstvo. Na kraju treće deonice rezultat je bio nerešen, pa je susret odlučen u poslednjih deset minuta. Topola predvođena bivšim igračima somborskog tima Arnautom i Vukolićem u finišu meča dolazi do dvocifrene prednosti (+10), što se na kraju ispostavilo dovoljno za veliku i zasluženu pobedu nad liderom prvenstva. Džokerovci su uprkos porazu i dalje prvi na tabeli sa 19 skupljenih bodova. Narednog vikenda u Somboru gostuje ekipa Slovena.