„Grumenje“ bolje od Voriorsa

Nikola Jokić i Aron Gordon, G.S. Voriorsi, novembar 2023.godina, slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Golden Stejt 108:105 (Q1 – 26:21, Q2 – 27:26, Q3 – 23:31, Q4 – 32:27).

Ekipa iz Kolorada zabeležila je novi trijumf. Nagetsi su u veoma neizvesnom duelu savladali Golden Stejt Voriorse. Nikola Jokić je bio na standardnom proseku. Postigao je 35 poena, imao 13 skokova i pet asistencija. Iz reketa je bio ubacio 13 puta iz 17 pokušaja (76%). Sa distance je imao samo jedan uspešan pogodak iz čak osam pokušaja, što je dosta neuobičajeno za njega. Uz tri izgubljene lopte, imao je isto toliko ukradenih lopti. Pored njega, još četiri igrača su bila dvocifrena. Džekson je meč završio sa 20 poena, Porter junior sa 17, a Gordon sa tri manje. Koldvel – Poup se zaustavio na deset poena. Gosti su poveli iz prvog napada. Nakon toga usledila je serija šampiona od 11:0, a dva minuta pre kraja uvodne deonice bilo je+12. Ipak, ova prednost je prepolovljena u poslednja dva minuta. Jokić i drugovi su do odlaska na odmor bili u konstantnom vođstvu, bez osetnije razlike. Gosti su se stabilizovali nakon odmora. Bili su bolji tim na parketu tokom treće četvrtine. Iz minut u minut su lomili protivnika, a u samom finišu su penalima Džeksona – Dejvisa i poveli sa 76:78. Odmah na startu finalne deonice usledila je trojka Pola za 76:81, što je ujedno i bila najveća prednost Voriorsa na meču. Denver je ekspresno uzvratio koševima Porter juniora i Džeksona za preokret 86:84. Do kraja utakmice gledali smo rezultatsku klackalicu, a u poslednjih 90 sekundi veliku dramu. Domaćin je u poslednja dva minuta ušao sa plus 5 (107:102). Jokić je izgubio loptu, usledila je trojka Pola. Potom je Somborac promašio dva penala i pružio priliku ekipi iz San Franciska je izjednači. Pol je promašio nakon solo prodora, da bi Džekson sa linije penala svom timu obezbedili osmu pobedu. Nagetsi drže prvo mesto Zapadne konferencije sa skorom 8/1. Naredni rival, u ponedeljak, 13. novembra biće im ekipa Hjustona.