Minesota ponovo kobna po Nagetse

Nikola Jokić protiv Memfisa - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Minesota 130:136 (Q1 – 35:40, Q2 – 30:30, Q3 – 29:28, Q4 – 36:38).

Košarkaši Denvera ponovo su pretrpeli poraz od Minesote. Da podsetimo, ova dva tima su se sastali i pre nepune dve nedelje, kada su gosti takođe slavila. Nakon početnog ispitivanja snaga igrači Minesote su preuzeli konce igre i već sredinom prve deonice meča imali su prednost od osam poena. U jednom momentu su imali i dvocifrenu prednost, međutim Kazins i Hajland su je prepolovili. Druga četvrtina je završena bez pobednika, pa su gosti na veliki odmor otišli sa prednošću od 70:65. Treba napomenuti da domaćin nije imao prednost tokom ovog dela igra. U nastavku igre igralo se u serijama, a domaći su u 33. minutu došli do prednosti od pola koša (87:86). Vulsi su sa dve trojke pred finalnu deonicu došli do nove prednosti 98:94. Novom serijom 13:4 na početku četvrtog dela gosti dolaze do dvocifrene razlike (111:100) koju nisu ispuštali do samog kraja. Domaćin je u poslednjim minutama šutevima iz daljine uspeo da smanji zaostatak na tri poena, međutim, to je bilo sve. Gosti su pobedu potvrdili sa linije penala. Nikola Jokić je bio najbolji pojedinac susreta sa 38 poena, 19 skokova i osam asistencija. Pogodio je 14 puteva iz 21 pokušaja (67 odsto). Gordon je ubacio 24, dok je Moris imao poen manje. Kod gostuju Taun je bio najbolji sa 32 koša. Denver je ponovo šesti tim Zapada sa skorom 46/32. Ispred njih je Juta sa sa isti brojem pobeda i porazom manje, dok je Minesota na sedmom mestu sa učinkom 44/34. Do kraja regularnog dela ostalo je da se odigra još samo par mečeva. Nagetsi već sutra igraju sa Lejkersima, dok će u sredu dočekati San Antonio Sparse.