Porazom ugrozili šesto mesto

Nikola Jokić - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Minesota 104:124 (Q1 – 27:33, Q2 – 16:35, Q3 – 32:30, Q4 – 29:26).

Ekipa Denvera poražena je rano jutros na domaćem parketu od Bostona. Bio je ovo drugi vezani poraz Nagetsa koji su trenutno sedmi tim lige sa skorom 42/30. Identinčan učinak ima i Minesota koja je stepenicu više na tabeli. Domaći košarkaši su se držali tokom većeg dela prve četvrtine, a gosti su u finišu sa pet vezanih poena došli do vođstva od 33:27. Druga deonica je bila prekretnica meča. „Grumenje“ je ubacilo svega 16 poena, pa su Seltiksi na odmor otišli sa +25. U nastavku meča izjednačena igra oba tima, s tim da su gosti rutinski meč priveli kraju. U ekipi Bostona Tejtum i Braun su ubacili po 30 poena. U poraženom timu Nikola Jokić je za 33 minuta na parketu postigao 23 poena. Naredni meč ekipa iz Kolorada igra u sredu protiv L. A. Klipersa.