Rampa za pobedu

Toronto – Denver 109:110 (Q1 -25:31, Q2 – 32:25, Q3 – 29:27, Q4 – 23:27).

Nikola Jokić ponovo je bio junak pobede svog tima. Somborac je u meču protiv Toronta postigao 28 poena, imao 15 skokova i šest asistencija. Ubacio je deset šuteva iz 16 pokušaja (63 odsto). Pored četiri izgubljene lopte, imao je i dve blokade, a druga je bila ključna za pobedu. Gosti su od starta poveli, imali su prednost tokom većeg dela prve deonice. Domaći u drugom delu serijom 13:0 prave preokret za vođstvo od 45:37. Ipak, na odmoru je bilo 57:56 za Toronto. Treća četvrtina neizvesna, oba tima su se smenjivala u vođstvu. Toronto je trojkom Sijakama poveo na startu poslednjeg dela sa 94:86. Usledio je ekspresni odgovor ekipe iz Kolorada. Forbs je vezao pet poena, a potom su pogađali Kazins, Rivers i Kampaco za vođstvo gostiju od 98:95. Na minut do kraja Hajland i Jokić su doneli svom timu plus 5 (103:108). U poslednjem minutu drama. Barton je doveo Nagetse od plus 4, Van Flit je trojkom smanjio na 109:110. U poslednjih deset sekundi Jokić je promašio dva penala, Van Flit neuspešno šutirao za pobedu, Anunobi je došao do lopte, pokušao da poentira, a Nikola Jokić drugom blokadom na meču doneo svom timu pobedu. Pored Jokića u pobedničkom timu istakli su se Džef Grin sa 19 i Gordon sa 13. Na drugoj strani Sijakam se zaustavio na 35 poena, dok je Van Flit postigao 26 poena. Denver je i dalje šesti tim Zapada sa skorom 31/25. Naredni meč Nagetsi igraju u utorak protiv Orlanda.