Druga vezana pobeda na gostovanju

Minesota – Denver 103:114 (Q1 – 26:35, Q2 – 26:28, Q3 – 37:29, Q4 – 14:22).

Košarkaši Denvera nakon pobede u Šarlotu, trijumfalno se vraćaju i iz Mineapolisa. Naime, oni su rano jutros savladali i ekipu Minesote. Veći deo prve četvrtine protekao je u izjednačenoj igri oba tima. Ipak, gosti su u finišu trojkama Riversa, Gordona i Čančara, te koševima Jokića prvi deo rešili u svoju korist sa +9. Stečenu prednost su u nastavku uspešno zadržali, te su na veliki odmor otišli sa prednošću 63:52. U trećem delu malo više neizvesnosti. Domaći tim je tokom trećeg dela pogodio pet vezanih trojki, te je prišao na dva koša zaostatka. Serijom 7:0 gosti ponovo odlaze na +11. Igrači Minesote se ne predaju i novom serijom 12:2 prilaze na – 3. Čančar i Hauard su trojkama otvorili poslednjih dvanaest minuta za vođstvo Nagetsa 98:91. Edvards je sa tri uspešna penala smanjio, međutim Kampaco, Haurd (nova trojka) i Jokić su koševima prelomili meč. Nikola Jokić je susret završio sa 31 poenom, 14 skokova i četiri asistencije. Gordon i Hauard su imali po 15, Čančar 14, a Rivers i Mekgi su pridodali po 12 poena. U poraženom timu Edvars je bio najefikasniji sa 29 poena. „Grumenje“ i dalje sigurno drži četvrtu poziciju Zapadne konferencije sa skorom 46/24. Još uvek imaju pobedu manje i poraz više od trećeplasiranih Klipersa. Ekipa iz Kolorada već sutra igra novi meč, ovoga puta gostuju u Detroitu, dok će u ponedeljak igrati u Portlandu.