Džoker upisao drugi trijumf na domaćem parketu

Džoker - Zdravlje Leskovac, novembar 2023.godina, preuzeto sa zvaničnog sajta KK Džoker

Ponovo su košarkaši „Džokera“ pokazali koliko im znači podrška sa tribina. Blizu hiljadu gledalaca bilo je su subotu na tribinama Gradske hale „Mostonga“. Kako se navodi u klupkom izveštaju sa meča, oni su ujedno bili bili i šesti igrač na terenu, dajući igračima podršku u ključnim trenucima utakmice i na taj način su pripomogli da somborski sastav upiše drugu vezanu pobedu na domaćem terenu. Prvi koš na utakmici za ekipu trenera Željka Lukajića dao je junior Veljko Kovačević pokazavši time da će se i na njega moći sve više računati i oslanjati u narednom periodu. Usledio je šou Alekse Jugović sa devet uzastopnih poena i na semaforu je nakon dva minuta pisalo 11:0! Gosti iz Leskovca uzvraćaju istom merom (11:0) i već u petom minutu bilo je izjednačeno. Do kraja prvog poluvremena igralo se koš za koš, da bi Somborci u finišu mini serijom 5:0 (Lugić 3, Milin 2) na odmor otišli sa pet poena prednosti (45:40). Gosti otvaraju drugi deo meča serijom 8:2, ipak, domaći igrači nisu dozvolili preokret, uzvraćaju serijom 10:2 i na ulasku u poslednju četvrtinu imaju prednost od +4 (62:58). Napeto je i bilo i u finišu. Gosti su nekoliko puta vodili, ključni momenat susreta bile su trojke Kapetanovića i Milina za vođstvo 78:72. Do kraja susreta domaćin serijom 7:2 meč privodi kraju za konačnih 85:74 (Q1- 23:25, Q2 – 22:15, Q3 – 17:18, Q4 – 23:16). Najbolji igrači domaćem tima bili su Aleksa Jugović sa 23 poena i Matija Milin sa 20 poena. Dvicifreni su bili još i Lugić sa 12 i Kapetanović sa poenom manje. Ovom pobedom Džoker se popeo na 13. mesto sa osam bodova. Narednog vikenda sledi im gostovanje zemunskom sastavu Mladost MaxBet. U ostalim mečevima ovog kola postignuti su sledeći rezultati: Sloga – Metalac 98:92, Dynamic Balkan Bet – Vršac 86:93, Zlatibor Gold Gondola – Spartak 96:90, Tamiš – Vojvodina mts 71:68, Novi Pazar – Mladost MaxBet 77:68, Sloboda – OKK Beograd 100:72, SPD Radnički – Čačak 94 – 84:75.

Tabela: Zlatibor Gold Gondola 11, SPD Radnički 11, Vojvodina mts 10, Vršac 10, Novi Pazar 10, Sloboda 9, Spartak 9, Mladost MaxBet 9, Čačak 94 – 9, Tamiš 9, Metalac 8, OKK Beograd 8, Džoker 8, Sloga 8, Zdravlje 8, Dynamic BalkanBet 7.

Parovi narednog (7) kola: Čačak 94 – Sloga, OKK Beograd – SPD Radnički, Zdravlje – Sloboda, Mladost MaxBet – Džoker, Vojvodina mts – Novi Pazar, Spartak – Tamiš, Vršac – Zlatibor Gold Gondola, Metalac – Dynanic BalkanBet.