Riđičanci srušili prvaka, Sombor ispada iz lige

U derbiju kola Druge rukometne lige Vojvodine rukometaši Dalmatinca pred svojim navijačima savladali su prvi tim lige Crvenu Zvezdu iz Mokrina. U prvom delu meču viđena je izjednačena igra oba tima, ekipe su se smenjivale u vođstvu, bez osetnije prednosti. Pred odlazak na odmor gosti serijom 5:2 dolaze do tri gola prednosti (10:13). Riđičanci u prvih par minuta drugog poluvremena prave preokret za vođstvo 16:14. Sredinom drugog dela domaćin pojačava ritam, konstantno su bili u prednosti od pet do šest golova, što se ispostavilo dovoljno da se utakmica mirno privede kraju. Nakon ovog kola Dalmatinac sigurno drži peto mesto sa 27 bodova. Rukometaši Sombora izgubili sve šanse za opstanak u drugom rukometnom vojvođanskom rangu. Somborci su u subotu uveče poraženi od ekipa Crepaje i trenutno dva kola pre kraja šampionata imaju pet bodova zaostatka u odnosu na ekipu Dolova. Nakon početnog ispitivanja snaga gosti u sedmom minutu prelaze u vođstvo. Do odlaska na odmor imali su u više navrata tri gola viška. Pet minuta pre odlaska na odmor na semaforu je bilo 12:16 za goste. Za svega tri minuta domaćini mini serijom dolaze do izjednačenja 16:16. Početkom drugog poluvremena Sombor vodi 20:18. Gosti brzo prave preokret i vode sa 21:20, a do kraja susreta su konstatntno imali dva do tri gola prednosti. U domaćem sastavu dominirao je Veljko Pavlović sa 12 golova. U pobedničkom timu Nemanja Radenković i kapiten Marko Georgijevski bili su nezaustavljivi sa 20 odnosno 12 golova. U sledećem kolu Sombor u derbiju kola gostuje Putincima, dok će Dalmatinac dočekati Sentu.