Sansi izjednačili, Jokić ubacio 53 poena

Nikola Jokić - slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa, april 2023 (4)

Feniks – Denver 129:124 (Q1 – 32:34, Q2 – 31:27, Q3 – 35:31, 31:32).

Košarkaši Denvera poraženi su i u četvrtom meču polufinalne serije od Feniks Sansa. Trenutni rezultat je 2:2 u seriji, a naredni meč igra se u sredu, 10. maja u Denveru. Susret je obeležio srpski centra Nikola Jokić koji je ubacio nestvarnih 53 poena, imao se 11 uspešnih dodavanja i četiri skoka. Somborac je pogodio 20 šuteva iz 30 pokušaja (67 %). Nagetsi su tokom prve deonice imali prednost od devet poena, koju je domaćin neutralisao do ulaska u drugu četvrtinu. Sansi su serijom 8:0 poveli 43:39, međutim, Marej i Jokić su uzvratili sa šest poena. Do odlaska na odmor ekipe su smenjivale u vođstvu bez osetnije prednosti. Slično je bilo i tokom trećeg dela, s tim da je Feniks ovaj deo meča zaključio sa tri vezane trojke koje su im donele prednost od 98:92. „Grumenje“ u poslednjij 12 minuta nije uspelo da se uključi u meč i stigne zaostatak. U domaćem timu Buker i Durent su utakmicu završili sa po 36 poena.