Buker „pocepao“ mrežicu Nagetsa

Nikola Jokić u meču sa Feniksom mart 2022.godina slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Feniks 130:140 (Q1 – 31:31, Q2 – 37:35, Q3 – 38:38, Q4 – 24:36).

Odlična košarkaška predstava viđena je rano jutros u Koloradu. Domaći tim je ugostio prvi tim Zapadne konferencije. Nagetsi su poklekli tek u finišu meča. Tokom prve deonice viđena je izjednačena igra i rezultatska klackalica. Imali su domaći u više navrata maksimalnih plus sedam, dok su gosti vodili najviše sa pet razlike. Tako je bilo sve do odlaska na odmor. I u nastavku slična situacija. „Grumenje“ u 33. minutu vode sa 101:92, međutim gosti preko fantastičnog Bukera (devet poena) poravnavaju rezultat. Finalnu deonicu meča gosti otvaraju serijom 18:8 i vođstvom 122:114. Nakon toga Nagetsi nisu imali snage da se vrate u meč. Denver je uprkos porazu zadržao šestu poziciju (43/31) koja vodi u plej – of. Susret je obeležio Devin Buker sa čak 49 poena i deset asistencija. Na drugoj strani Nikola Jokić je postigao 28 poena, šest asistencija i isto toliko skokova. Imao je Somborac odličnu statistiku. Sa linije penala je pogodio 9/11, za dva poena je bio nepogrešiv (8/8), dok je za tri bio polovičan (1/2). Ukupna uspešnost mu je bila 90 odstoNaredni meč Nagetsi igraju u nedelju, 27. marta protiv Oklahome kao domaćini. Do kraja marta sastaju se još sa Šarlotom i Indijanom.