Važni bodovi za Žak i Kordun

Važne pobede ovog vikenda ostvarile su ekipe Žaka i Korduna. Somborski tim je savladao oslabljeni sastav Lipara. Nakon očajnog prvog dela i odmora, domaći tim se probufdio i već u 6. minutu nastavka je poveo golom Dragana Hoscieslavskog. Isti igrač je desetak minuta kasnije udvostručio prednost svog tima, da  i iskusni Damir Opačić deset minuta pre kraja meča postavio konačan rezultat utakmice. Ovom pobedom Žakovci su značajno popravili šanse za opstanak koji će u mnogome zavisiti i od raspleta u višim ligama. Kordun je u derbiju začelja ubedljivo savladao Našu Zvezdu iz Silbaša i tamo im prišao na samo bod zaostatka dva kola pre kraja prvenstva. Ekipa iz Kljajićeva povela je u 34. minutu golom Miloša Karagaće. Luka Prodanović je duplirao vođstvo u 57. minutu, da bi rezervista Saša Barać za svega osam minuta postigao het trik i tako svom timu doneo visoku prednost od 5:0. Poraz gostiju ublažio je Đorđe Milanov u 77. minutu meča. Hajduk je u meču bez rezultatskog značaja remizirao sa ekipom iz Gložana. Domaćin je poveo golom Dujakovića sa startu drugog dela, da bi Nikola Kovačev doneo izjednačenje svom timu u 81. minutu meča. Derbi kola u Ruskom Krsturu protekao je u napetoj atmosferi. Domaćin je slavio sa 2:1 golovima Filipa Vujovića i Janka Kulića. Za Crvenku je pogodio Jovanović. Gosti su meč završili sa osam igrača pošto su iz igre isključeni Miloš (61. minut) i Marko Kerekeš (82), te Jovan Radmanović (94). U sledećem kolu sva tri naša predstavnika gostuju. Žak će putovati u Silbaš, Kordun u Obrovac, a Hajduk u Bač.

Izveštaji sa mečeva:

Budućnost (G) – Hajduk 1:1 (0:0)

Strelci: Dujaković (Budućnost G). N. Kovačev (Hajduk)

Žuti kartoni: Panić (Budućnost G). Mančić, Erdei (Hajduk).

Budućnost (G): Dragišić, Panić (Lončar), Nemet (Semartonski), Ralević, Dokić, Žemberi, Kućenič, Dujaković (Popović), Srnka, Adamek, Medić (Saračević).

Hajduk: Rašeta, Borić, Pekez, Stojšić, N. Kovačev, Lukić, Kucurski (Damjanović), Erdei, F. Kovačev, Bojčetić, Mančić.

ČSK – Tvrđava 6:0 (5:0)

Strelci: Lakić 2, Glišić 2, Mitrović, Majstorović (ČSK).

Žuti kartoni: Andrić (Tvrđava).

ČSK: Rajšp, Sikirić, Pavlović, Vulević, Lakić (Malešević), Kecman (Majstorović), Glišić, Milošević (Jelečanin), Šoven (Stevanović), Mitrović (Lovre), D. Ileš.

Tvrđava: Medić, Bundalo, Kovačević, Cvijić, Andrić, Ćullibrk, Familić, Stevanović, Stupar, Đenadija.

Žak – Lipar 3:0 (0:0)

Strelci: Hoscieslavski 2, Opačić (Žak).

Žuti kartoni: Šarčanski (Žak).

Žak: Kozlina, Grgić, Dabić, Šimunov (Mihaljev), Vidović, Šarčanski, Glamočanin, Vulin (Opačić), Hoscieslavski (Mileković), Stevanović (Štimac), Vujnović (Krstić).

Lipar: Kovač, Čestić, Trešnjić, Kutlačić, Vuković, Šegan, Vujović, G. Popović, Đorović, S. Popović, Jovanović.

Kordun – Naša Zvezda 5:1 (1:0)

Strelci: Barać 3, Karagaća, Prodanović (Kordun). Milanov (Naša Zvezda).

Žuti kartoni: Karagaća (Kordun). Mirkov (Naša Zvezda).

Kordun: M. Miščević, Pavlović, Vila, Kovačić (S. Miščević), Kršić (Prodanović), Čekeliš, Kozlina (Barać), Češnovar, L. Karas, Karagaća (N. Sekulić), Popović.

Naša Zvezda: Ostojić, Šimun, Mirkov, Radojičić, Inđić, Đokić, Horvatić, Milanov, Santrač, Ivanović, Mladenović.

Budućnost (M) – Borac 46 – 0:0

Strelci: /

Žuti kartoni: Kovačević, A. Antonić, Kajtes, Lazarević, Lugonja (Budućnost M). Vranac, Radivojkov, M. Kozomora, S. Kozomora (Borac 46).

Budućnost (M): Lugonja, Gajdobranski, Bošnjak (Kopanja), A. Antonić, Kovačević, N. Antonić (Mrkaić), Zeljko (Kajtes), Lazarević, Popović, Jurčević, Bajić (Puđa).

Borac 46: Đokić, Marković, Milovac, Kovačević, Soldat, Vranac, Radivojkov (S. Kozomora), Jandrić, Gajić (Prole), M. Kozomora, Beljin (Glamočanin).

Soko – Borac (BG) 4:3 (1:3)

Strelci: V. Trivunović, Gušić, M. Trivunović, Dangubić (Soko). Končarević, Đurđev, A. Pokrajac (Borac BG).

Žuti kartoni: Adamović, Erak, Đurica, Dangubić (Soko). Nikola Obradović, Nenad Obradović, Končarević (Borac BG).

Crveni kartoni: Ivezić (Soko).

Soko: Crnčević, Adamović, Stojanović, Gušić, Tasovac, Ratković (Đurica), V. Trivunović, Hrnjez (Dangubić), Erak, M. Trivunović, Adamović.

Borac (BG): Nenad Obradović, Krnatić, Čuturilo (Kovačević), Radaković, Stojanović, A. Pokrajac, Đurđev (Dobrić), Žegarac, Končarević (Jokić), Nikola Obradović, Dautović.

Rusin – Crvenka 2:1 (0:0)

Strelci: F. Vujović, Kulić (Rusin). Jovanović (Crvenka).

Žuti kartoni: S. Toma, F. Toma (Rusin). Božičić, Simić, A. Bošković, V. Bošković, Jovanović, J. Subotić, Jokić (Crvenka).

Crveni kartoni: Miloš Kerekeš, Marko Kerekeš, Radmanović (Crvenka).

Rusin: Kronić, S. Toma, Holik, Lančužanin, Pavlović, F. Vujović, Kulić, Marković (Civrić), Sajanković (A. Toma), Malacko, Branković.

Crvenka: Gostović, Maksimović (Miloš Kerekeš), Ivić, Božičić (M. Subotić), Faćol, Jovanović, Simić (Marko Kerekeš), Radmanović, Babić, Zelić, V. Bošković.

Budućnost (P) – Polet 3:1

Budućnost (P): Abadžić, Mustafović, Baćanov, S. Jelić, Marić, Zelen, Petrović, Gajdobranski, Janković, Živić, Vukosav.

Polet: Krstić, Aleksić, Doroslovac, S. Stanković, Spasić, Doroslovac, N. Milenković, Ž. Stanković, Stojković, Cvetković, A. Stošić.

Tabela: Hajduk 72, Rusin 62, Crvenka 58, Budućnost (G) 47, ČSK 44, Lipar 42, Budućnost (M) 41, Budućnost (P) 39, Polet 38, Žak 33, Soko 33, Borac 46 – 33, Borac (BG) 31, Naša Zvezda 28, Kordun 27, Tvrđava 16.

Parovi narednog (29) kola: Budućnost (P) – Budućnost (G), Polet – Rusin, Crvenka – Soko, Borac (BG) – Budućnost (M), Borac 46 – Kordun, Naša Zvezda – Žak, Lipar – ČSK, Tvrđava – Hajduk.