Pelikansi slavili protiv Denvera

Nikola Jokić - slika preuzeta sa zvaničnog twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Nju Orleans 105:113 (Q1 – 29:27, Q2 – 23:24, Q3 – 30:31, Q4 – 23:31).

Denver Nagetsi izgubili su treći uzastopni meč. Nakon poraza od Minesote i Jute, bolji od njih bili su i Nju Orleans Pelikansi. Tokom većeg dela meča gledali smo neizvestan duel. Ekipe su se smenjivale u vođstvu. Domaći su imali maksimalnih šest poena viška, dok su gosti uglavnom dolazi do koša prednosti. Ipak, prelomni momenat dogodio se sredinom poslednje deonice meča kada gosti serijom 10:3 uspeli da steknu sedam poena prednosti (100:107) koju su uspešno sačuvali u poslednja dva minuta utakmice. Domaćem timu nije pomogao ni povratak Nikole Jokića na parket. Somborac je bio najbolji pojedinac susreta sa 25 poena, 12 skokova i devet asistencija. Na parketu je proveo 35 minuta, sa linije penala je bio stoprocentno (8/8) uspešan, kao i za tri (3/3) poena. Za dva poena je pogodio četiri od sedam šuteva. Ukupna uspešnost je bila 70 odsto. Pored njega istakli su se Moris sa 19 i Barton sa dva poena manje. Na drugoj strani pet igrača je imalo dvocifreni učinak. Ekipa iz Kolorada je šesti tim Zapada sa skorom 28/24, a naredni meč igraju u nedelju uveče protiv Bruklina.