Peti trocifreni učinak ove sezone

Nikola Jokić slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Šarlot 119:115 (Q1 – 20:25, Q2 – 35:27, Q3 – 39:28, Q4 – 25:35).

Nikola Jokić odigrao je još jedan maestralni meč za Denver Nagetse u pobedi nad ekipom Šarlota. Somborac je za 40 minuta na parketu upisao 40 poena, 27 skokova i deset asistencija. Ovo je njegov peti trocifreni učinak u novoj sezoni, a 81. u dosadašnjoj NBA karijeri. Viđena je neizvesna utakmica. Gosti su vodili tokom većeg dela prve četvrtine, tokom druge su imali dvocifrenu prednost, ali su na odmor ipak otišli sa tri poena zaostatka. Nagetsi su prvi deo utakmice zatvorili serijom 17:4. U nastavku meča su u nekoliko navrata imali +16, što se ispostavilo kao dovoljno za novu pobedu koja ih je dovela na deobu drugog mesta sa skorom 18/11 koliko ima i Nju Orleans. Vodeći Memfis ima pobedu više i poraz manje. Naredni meč igraju u sredu, 21. decembra protiv vodećeg tima Zapadne konferencije.