Poraz “Grumenja” u Filadelfiji

Slika: Abbie Parr/Getty Images – preuzeto: Sportklub (SK)

Filadelfija – Denver 123:104 (Q1 – 23:27, Q2 – 28:32, Q3 – 34:15, Q4 – 38:30).

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su na gostovanju od Filadelfije sa 123:104. Gosti su solidno odigrali prvi deo utakmice, a na odmor su otišli sa prednošću od osam poena razlike. U nastavku, pogotovu u trećoj deonici meča, domaćin se razgoropadio, počeo da pogađa šuteve i faktički prelomio meč, jer je tu deonicu rešio u svoju korist sa 19 poena razlike. Košarkaši Denvera nisu uspeli da se povrati iz šoka, pa je domaćin u poslednjoj deonici samo dokusurio protivnika iz Kolorada. Srpski košarkaš Nikola Jokić odigrao je solidnu partiju, na terenu je proveo 31 minut i za to vreme je ostvario učinak od 14 poena (4/14 iz igre, 1/2 za tri poena i 5/6 sa linije slobodnih bacanja), sedam skokova i četiri asistencije. Ovako „mršav učinak“ našeg košarkaša se odrazio i na rezultat Denvera. Nakon ove utakmice Denver se udaljio od plej ofa, trenutno se nalaze na devetom mestu Zapadne konferencije sa skorom 40/34. Minesota je osmoj poziciji i beži im dve pobede. Narednu utakmicu ekipa Denvera igra noćas, a ovoga puta gostuju u Torontu.