Makar doneo pobedu

Fudbaleri Žaka nakon uspešnog nastupa u finalu Kupa GFS Sombor, slavili su i na gostovanju u Novoj Gajdobri. Žakovci su do nova tri boda došli pogotcima Nikole Makara u 2. i 62. minutu meča. Sigurne pobede ostvarila je i vodeća trojka lige. Budućnost iz Paraga je sigurno slavila nad ekipom iz Karavukova, dok su ekipe iz Ratkova i Kulpina identičnim rezultatima slavili na gostovanjima u Ruskom Krsturu i Čelarevu. Kuljani su ponovo razočarali svoje navijače. Upisali su peti vezani poraz. Mladenovčani su savladali BSK. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, domaćin je pitanje pobednika rešio u prvom delu nastavka meča. Nakon ovog kola Žak drži petu poziciju sa 13 bodovaNarednog vikenda „crno – beli“ dočekuju ekipu iz Karavukova.

Rezultati i izveštaji sa svih utakmica ovog kola: Soko – Žak 0:2 (0:1) (Zapisnik), Crvenka – Krila Krajine 2:0 (0:0) (Zapisnik), Budućnost (M) – BSK 4:1 (1:1) (Zapisnik), Rusin – Radnički 1918 – 0:2 (Zapisnik), Borac 46 – Lipar 4:2 (0:1) (Zapisnik), ČSK – Kulpin 0:2 (0:1) (Zapisnik), Kula – Budućnost (G) 2:4 (0:3) (Zapisnik), Budućnost (P) – Polet 3:0 (1:0) (Zapisnik).

Tabela: Budućnost (P) 21, Radnički 1918 – 18, Kulpin 16, Crvenka 13, Žak 13, Budućnost (G) 12, BSK 10, Borac 46 – 10, Krila Krajine 9, Lipar 8, Polet 7, Budućnost (M) 7, ČSK 6, Rusin 5, Kula 4, Soko 1.

Parovi narednog (8) kola: Žak – Polet, Budućnost (G) – Budućnost (P), Kulpin – Kula, Lipar – ČSK, Radnički 1918 – Borac 46, BSK – Rusin, Krila Krajine – Budućnost (M), Soko – Crvenka.