Dalmatinac jedini stigao do bodova

Rukometaši Dalmatinca zabeležili su prvu pobedu u plej – ofu Druge lige Vojvodine. Riđičanci su proteklog vikenda ugostili sastav Sente. Nakon početkog vođstva gostiju, domaći igrači su brzo uspostavili kontrolu nad igrom i već sredinom poluvremena prešli su u vođstvo. Deset minuta pre odlaska na odmor na semaforu je bilo +5 (10:5), da bi prvih pola časa igre zaokružili vođstvom 16:9. Domaćin je u nastavku imao i nekoliko puta dvocirenu prednost (+10). Na kraju zaslužena pobeda ekipe iz Riđice sa 31:22. U pobedničkom timu Branko Garajski bio je najbolji pojedinac sa osam pogodaka. IzveštajTreći poraz u plej – aut fazi doživela je ekipa Sombora koja je izgubila na gostovanju u Zrenjaninu. Domaćin je vodio od prvog do poslednjeg minuta te je sasvim zasluženo upisao prve bodove doigravanju. U gostujućem timu istakao se Marko Veselovski sa šest golova. Izveštaj… Dalmatinac je šesti tim plej – ofa, a Sombor poslednji plej – auta. Narednog vikenda Dalmatinac gostuje u Dolovu, dok će Sombor ugostiti ekipu Crepaje. Trećeligaši su doživeli poraze. Grafičar (Izveštaj…) je u u okružom derbiju poražen na domaćem terenu od Rusina iz Ruskog Krstura sa 24:27 (13:12), dok je Kljajićevo Čonoplja u derbiju kola poraženo je lidera iz Srbobrana sa 24:35 (10:15). IzveštajU sledećem kolu Kljajićevo Čonoplja gostuje u Bočaru, dok će Bezdanci put Srbobrana.