Poraz Tekstilca na domaćem terenu

Jedinstvo-Tekstilac, decembar 2023.godina, slika preuzeta sa instagram naloga FK Tekstilac Odžaci

Fudbaleri Tekstilca neočekivano su poraženi u vanrednom kolu Mozzart Bet Prve lige Srbije. Odžačani su meč pretposlednjeg prvenstvenog kola izgubili kao domaćini od ekipe Mladost Gat iz Novog Sada sa 1:2 (0:0). Sva tri gola viđena su u drugom delu utakmice. Gosti su u trećem minutu nastavka poveli preko mladog Dragana Kokanovića. Osam minuta kasnije Miljan Vukadinović je duplirao vođstvo gostujućeg tima. Sredinom drugog poluvremena Ivan Davidović je smanjio prednost Novosađana i tako uneo nadu domaćem timu, koji na kraju nije uspeo da izjednači ili preokrene rezultat. Ovim porazom Tekstilac se spustio stepenicu niže na tabeli i sada zauzima treće mesto sa 48 bodova. Jedinstvo sa Uba je drugoplasirano sa bodom više u odnosu na ekipu iz Odžaka. U poslednjem prvenstvenom kolu Jedinstvo dočekuje Dubočicu, dok će Tekstilac gostovati u Vršcu. Zapisnik sa utakmice možete pročitati u prilogu. U ostalim mečevima pretposlednjeg kola postignuti su sledeći rezultati: Radnički (SM) – Inđija Toyo Tires 1:2, Kolubara – Smederevo 1924 – 2:4, OFK Beograd – Vršac 1:0, Grafičar – Mačva 2:2, RFK Novi Sad 1921 – Sloboda 0:4, Dubočica – Metalac 1:0, Radnički (NB) – Jedinstvo 1:2.

Tabela: OFK Beograd 61, Jedinstvo 49, Tekstilac 48, Smederevo 1924 – 47, Inđija Toyo Tores 47, Mačva 41, Grafičar 41, Radnički (SM) 41, Dubočica 41, Kolubara 36, Vršac 36, Metalac 34, Mladost Gat 31, Sloboda 29, Radnički (NB) 22, RFK Novi Sad 1921 – 22.

Parovi poslednjeg (30) kola: Inđija Toyo Tores – Radnički (NB), Jedinstvo – Dubočica, Metalac – RFK Novi Sad 1921, Sloboda – Grafičar, Mačva – OFK Beograd, Vršac – Tekstilac, Mladost Gat – Kolubara, Smederevo 1924 – Radnički (SM).