Pobeda Kljajićevo – Čonoplje

Odigrano je peto kolo Druge rukometne lige Vojvodine. Vodeći tim lige PIK Prigrevica remizirao je na domaćem parketu sa ekipom Putinaca 24:24 (8:9), dok je trećeplasirani Dalmatinac podelio bodove sa Radničkim 1958 iz Šida. Ovaj meč završen je rezultatom 33:33 (14:13). Prigrevčani su vodili (dva do tri gola) tokom čitavog prvog poluvrema. Gosti su u finipu prvog dela uspeli da preokrenu rezultat i na odmor odu sa golom prednosti. Nastavak donosi izjednačenu igru oba tima, igralo se gol za gol. Putinci su u 55. minutu poveli sa 20:23. U poslednja tri minuta Prigrevčani serijom 3:0 i golovima Tepavca i Miloša Mandića dolaze do izjednačenja i bodaIzveštaj… Riđičanci su tokom prvog poluvremena vijali zaostatak, a tek u finišu su uspeli da preokrenu i na odmor odu sa vođstvom 14:13. U 38. minutu meča imali su maksimalnih +4 (20:16). Usledila je serija gostiju 5:0 za svega tri minuta i vođstvo 20:21. Do kraja meča gledali smo izjednačenu igru oba tima, s tim da su domaći igrali u poslednja dva minuta ispustili dva gola prednosti, te su na kraju morali da se zadovolje bodomIzveštajEkipa Sombora doživela je i četvrti prvenstveni poraz. Ovog vikenda poraženi su u Rumi od istoimenog tima sa 41:34 (23:19). Trenutno su jedini tim lige bez osvojenog boda. IzveštajU sledećem kolu Sombor dočekuje Putince, dok će Dalmatinac pur Rume. PIK Prigrevica je slobodna. U poslednjem rukometnom rangu ekipa dva sela (ORK Kljajićevo Čonoplja) savladala je u derbiju kola Jedinstvo iz Bočara sa 32:25 (16:13). Izveštaj… Grafičar je sa jednim golom razlike poražen od vodećeg i do sada neporaženom Srbobrana. IzveštajNarednog vikenda Grafičar putuje u Bočar, dok će Kljajićevo Čonoplja na megdan drugom timu Crvenke.