Džoker ostvario istorijsku pobedu

Nakon samo deset dana rada pod dirigentskom palicom maestra, iskusnog stratega Željka Lukajića, „Džokerovci“ su priredili neviđenu predstavu u četvrtom kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije. Susret je u Gradskoj hali Mostonga pratilo blizu hiljadu gledalaca. Od prvog minuta utakmice domaći su krenuli silovito i već nakon sedam minuta na semaforu je bilo neverovatnih 20:0 za novajlije iz Sombora. Prvu četvrtinu domaći su završili prednošću 32:7. Gosti su u nastavku igre silovito odgovorili i do poluvremena zaostatak su smanjili na jednocifrenu razliku (46:38). U drugom poluvremenu Somborci su uspeli da iskontrolišu igru držeći rivale do poslednjeg zvuka sirene uvek na distanci od dva do deset poena. Za prvu istorijsku pobedu najzaslužniji su bili: kapiten Aleksa Brbaklić, Lazar Lugić, Aleksa Jugović, Zachary Simmons i novo pojačanje Miloš Nikolić. „Iskreno mislim da smo zaslužili pobedu i malo ranije s obzirom na uloženi rad. Dosta smo radili za ovu prvu pobedu. Došla je danas – dobrodošla! Čestitam saigračima, stručnom štabu i celokupnoj organizaciji kluba na prvoj, istorijskoj pobedi u KLS-u!“ – izjavio je Lazar Lugić, nakon prvog trijumfa svog tima. „Lepo je da smo posle svega, uspeli da dođemo do veoma važne pobede. Ipak, ne treba se zanositi. Posla ima puno, ali me kao trenera raduje da su igrači prihvatili odgovornost za date zadatke, kada je naručito bila odbrana u pitanju. Teško je u današnje vreme održati +20 poena. Danas je košarka brza i rezultat se brzo stiže i treba imati koncentracije. Bitno je da smo odigrali odgovorno odbranu, jer iz dobre odbrane dolazi dobar napad. U većem delu utakmice problem je bio napad, da igrači poznaju situacije, ali dovoljno sam dugo trener da shvatam da ne može to preko noći. Tek sam tu nekih 10-ak dana, trebaće još dosta vremena i iskustva. Zahvaljujem se Somborcima na gostoprimstvu. Ne govorim samo na gostoprimstvo u sportskom okruženju, nego i na ulici. Ljudi koji me sreću, svi mi žele dobrodošlicu i zahvaljujem im se na tome. Ali, to je jedna još veća obaveza, da im vratimo na pravi način, jer večeras je bila prava atmosfera, naručito na kraju utakmice… Ovo je i poziv njima da se pojačaju, da dođu i veruju u nas, jer teško je gledati utakmicu kada gubite 30, 40 razlike, ali kada igrate jednu ovako dobru utakmicu, otvorenu i neizvesnu, onda je događaj biti tu i gledati jedan lep sport. Raduje me što smo imali samo 9 grešaka, što je jako dobro za jedan tim koji nema uigranost. Prošlu utakmicu smo imali Vukasa, sada Bodrožića, biće još mladih igrača. Ulažemo u mlade, ali nam treba vremena i strpljenja da bismo sačekali taj prirodni talenat da se materijalizuje. Još jednom se zahvaljujem publici, koja nas je podržala, dala nam je motiva, imala reakciju na naše igrače, kada je kapiten pokazao da nam pomognu. Večeras nam je dosta pomogao novi igrač Miloš Nikolić, koji je stisnuo zube, iako je van takmičarske forme i sa povredom skočnog zgloba. Čestitam još jednom i jednim i drugim igračima. Idemo dalje“, deo komentara je prvog trenera „Džokera“ Željka Lukajića nakon istorijske pobede somborske košarke. Sledećeg vikenda Džokeru predstoji gostovanje OKK Beogradu.

Džoker – Borac 94 (Čačak) 87:79 (Q1 – 32:7, Q2 – 14:31, Q3 – 19:23, Q4 – 22:18).

Džoker: Lugić 17, Kapetanović 7, Jugović 21, Brekić, Strit, Brbaklić 14, Katušić, Vukas 4, Krstanović, Bodrožić 4, Simons 3, Nikolić 17.

Borac 94: Kul, Dodić 3, Puliam 17, Grojić 11, Pešaković 8, Lakić 8, Majstorović 14, Gašić 5, Pantić, Danilović 13, Dumić.

Rezultati svih utakmica ovog (4) kola: Sloga – Vršac 70:89, Metalac – Spartak 84:76, Dynamic Balkanbet – Vojvodina mts, Zlatibor Gold gondola – Mladost MaxsBet 98:90, Tamiš – Zdravlje , Novi Pazar – OKK Beograd 78:74, Sloboda – SPD Radnički 85:87.

Parovi narednog (5) kola: SPD Radnički – Sloga, Čačak 94 – Sloboda, OKK Beograd – Džoker, Zdravlje – Novi Pazar, Mladost MaxBet – Tamiš, Vojvodina mts – Zlatibor Gold gondola, Spartak – Dynamic BalkanBet, Vršac – Metalac.