Nova pobeda Nagetsa, tripl – dabl MVP-a

Nikola Jokić MVP 2021 - 2022 - slika preuzeta sa sajta nba.com

Ekipa Denvera upisala je prvu pobedu nakon Ol – Star pauze. Nagetsi su rano jutros savladali Klivlend sa 109:115 (Q1 – 26:31, Q2 – 31:25, Q3 – 34:33, Q4 – 18:26). U veoma izjednačenom susretu pobednik je odlučen u samom finišu. Tokom prvog poluvremena viđena je izjenačena igra oba tima. „Grumenje“ je za nijansu bio bolji rival tokom prvog poluvrema. Imali su gosti maksimalnih deset poena prednosti tokom prvih 12 minuta igre, ali su dozvolili rivalu da taj višak anulira do velikog odmora. Nakon odmora Kavalirsi serijom 10:1 dolaze do najveće prednosti na meču 74:67. U poslednjoj četvrtina oba tima su imali vođstvo, s tim da je ekipa iz Kolorada imala više koncentracije, što im je i obezbedilo pobedu. Gosti su u poslednjih pet minuta utakmice serijom 14:4 (tri trojke) prelomili meč. Porter junior je bio najefikasniji igrač meča sa 25 poena. Nikola Jokić je došao do novog trocifrenog učinka (22 u sezoni, 98 u karijeri). Ubacio je 24 poena, imao je 18 skokova i 13 asistencija. Pored njih dvojice još četiri igrača je imalo dvocifreni broj poena. U poraženom sastavu Mobli je postigao 31 poen. Nagetsi su ovom pobedom na skoru 42/18 (70 odsto). Naredni meč igraju u nedelju na gostovanju protiv Memfisa.