Nagetsi u finalu Zapada

Nikola Jokić - slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa, april 2023 (4)

Feniks – Denver 100:125 (Q1 – 26:44, Q2 – 25:37, Q3 – 25:22, Q4 – 24:22).

Košarkaši Denvera plasirali su se u finale Zapadne konferencije. Nagetsi su rano jutros savladali Feniks na gostujućem parketu i sa konačnih 4:2 u pobedama čekaju narednog rivala. Nikola Jokić je bio centralna figura susreta sa 32 poena, deset skokova i 12 asistencija. Sa linije penala je bio stoprocentan (6/6). Iz reketa je pogodio 13 šuteva iz 17 pokušaja (76%). Za tri je šutirao jednom, bez uspeha. Imao je dve izgubljene i tri ukradene lopte i jednu blokadu. Ovo je njegov 11 tripl – dabl u karijeri tokom plej – ofa. Njegov tim je na dominantan način došao do pobede. U finišu prve deonice napravili su seriju 23:2 i pred drugu četvrtinu stekli dvocifrenu prednost +18 (26:44). Preslikana situacija viđena je u finišu poluvremena. „Grumenje“ pravi seriju 21:6 na odmor odlazi sa maksimalnih +30 (51:81). U nastavku igre gostujući igrači su spustili gas i rutinski meč priveli kraju. Pored Jokića odlično izdanje pružio je Marej sa 26 poena, Koldvel Poup je ubacio 21 poen, a dvocifreni su bili još i Brus Braun (13) i Porter junior (10). U poraženom sastavu Kameron Pejn je bio najefikasniji sa 31 poenom, dok je Durant utakmicu završio sa 23 poena. Ko će im biti rival znaće se možda već sutra ujutru. Lejkersi vode 3:2 u pobedama protiv Golden Stejt Voriorsa i pred domaćim navijačima imaju priliku da obezbede finale. Ukoliko gosti trijumfuju finalista će biti poznat za par dana.