Radnički ubedljiv, Rastinci bolji od Korduna

Uskršnji vikenda na terenima prvog razreda protekao je u dominiciji domaćih ekipa. Najubedljiviji trijumf ostvarila je ekipa Radničkog koja je na Gradskom stadionu savladala ekipu iz Bačkog Gračaca. Mirko Sekulić je tri puta u razmaku od petnaestak minuta zatresao mrežu Labusa, dok su se u strelce još upisali Vukadinović, Japundžić i Pavić u prvom, te Kovačić u drugom delu meča. Rastinci su u veoma važnom meču dobili Kordun sa 3:2. Polet je poveo autogolom Kovačića u 30. minutu, da bi Šarić četiri minuta kasnije duplirao prednost. Gosti su početkom drugog poluvremena izjednačili za svega šest minuta. Prvo je Prodanović u 59. minutu smanjio prednost, da bi Nikola Sekulić u 65. minutu poravnao rezultat. Pet minuta kasnije Davor Čuljak je obezbedio pobedu svom timu. Šantićani i Lemešani su remizirali na gostovanjima u Odžacima odnosno Sivcu. Narednog vikenda Dinamo gostuje u Kruščiću, Radnički je slobodan, dok će u derbiju začelja Polet iz Rastine odmeriti snage sa Borcem iz Bačkog Gračaca.

Rezultati i izveštaji sa svih mečeva ovog kola: Terekveš – Mladost (K) 4:1 (Izveštaj), Zadrugar – Omladinac (D) 1:2 (Izveštaj), OFK Odžaci – Aleksa Šantić 0:0 (Izveštaj), Polet (S) – Jedinstvo Lemeš 2:2 (Izveštaj), Polet (R) – Kordun 3:2 (Izveštaj), Radnički – Borac (BG) 7:1 (Izveštaj). Slobodna je bila ekipa Dinamo 1923 iz Bačkog Brega.

Tabela: Dinamo 1923 – 55, Radnički 52, Polet (S) 45, Aleksa Šantić 36, Kordun 29, Terekveš 28, OFK Odžaci 23, Omladinac (D) 22, Mladost (K) 21, Jedinstvo Lemeš 20, Borac (BG) 18, Polet (R) 18, Zadrugar 15.

Parovi narednog (23) kola: Borac (BG) – Polet (R), Kordun – Polet (S), Jedinstvo Lemeš – OFK Odžaci, Aleksa Šantić – Zadrugar, Omladinac – Terekveš, Mladost (K) – Dinamo 1923. Slobodna je ekipa Radničkog.