Žak poražen od novog lidera

Pet kola ostalo je do kraja šampionata somborskog područja. Tri tima su ponovo u igri za prvo mesto. Ovog vikenda došlo je do smene na liderskoj poziciji. Ekipa Kulpina neočekivano je poražena na gostovanju u Karavukovu. Ilija Spasić je načeo mrežu gostuju u 10. minutu, da bi Marko Cvetković pogotkom u nadoknadi vremena prvog poluvremena postavio konačan rezultat meča. Kiks dojučerašnjeg lidera iskoristila je ekipa iz Gložana koja je slavila nad Žakom i sa nova ri boda preuzela prvo mesto na tabeli. Vladimir Tasić je zatresao mrežu gostiju u 5. i 14. minutu, dok je Petar Drvar u nadoknadi vremena ublažio poraz Somboraca. Budućnost iz Paraga je lako izašla na kraj sa Liparom i trenutno ih tri boda dele od lidera. Važan trijumf na gostovanju u Mladenovu ostvarila je ekipa Crvenke. Iako je domaćin poveo početkom drugog poluvremena, to nije poremetilo goste koji su golovima Milenka Babića i Milana Subotića došli do tri boda. Veliko iznenađenje je pobela (5:3) Kule nad Radničkim 1918 iz Ratkova. Dejan Davidović je bio četvorostruki strelac za Kuljane. U derbiju začelja BSK je poražen nagostovanju u Čelarevu. Jedini pogodak za goste postigao je Jovan Korać. Narednog vikenda očekuje nas još jedan derbi, sastaće se dva prvoplasirana tima lige, koji može rešiti pitanje prvaka, ali može i dodatno zakomlikovati situaciju u vrhu. Somborski „crno – beli“ ugostiće ekipu iz Mladenova, dok će BSK ugostiti sastava Kule.

Rezultati i izveštaji sa mečeva ovog kola: Budućnost (G) – Žak 2:1 (Izveštaj), Polet – Kulpin 2:0 (Izveštaj), Budućnost (P) – Lipar 6:0 (Izveštaj), Kula – Radnički 1918 – 5:3 (Izveštaj), ČSK – BSK 3:1 (Izveštaj), Borac 46 – Krila Krajine 2:1 (Izveštaj), Rusin – Soko 4:2 (Izveštaj), Budućnost (M) – Crvenka 1:2 (Izveštaj).

Tabela: Budućnost (G) 61, Kulpin 60, Budućnost (P) 58, Radnički 1918 – 43, Žak 43, Borac 46 – 38, Budućnost (M) 35, Rusin 31, Krila Krajine 30, Lipar 30, Crvenka 28, BSK 28, ČSK 27, Kula 25, Polet (K) 24, Soko 6.

Parovi narednog (26) kola: Žak – Budućnost (M), Crvenka – Rusin, Soko – Borac 46, Krila Krajine – ČSK, BSK – Kula, Radnički 1918 – Budućnost (P), Lipar – Polet, Kulpin – Budućnost (G).