Sloga se izblamirala na Gradskom stadionu

Sloga iz Čonoplje, lider Vojvođanskog Severa ubedljivo je poraženo u proteklom kolu od fenjeraša lige. Čonopljanci su bolje otvorili meč, imali su dve tri izgledne prilike koje nisu realizovali. Kako to obično biva, usledila je kazna. Ekipa Ravangrada povela je u 29. minutu golom Đorđa Lazića. Samo četiri minuta kasnije Igor Antunić je poravnao rezultat. U nastavku meča domaćin bolji, uglavnom se igralo na sredini terena. U 57. minutu „sevnula“ je kontra domaćić, Đurđev je uleteo u kazneni prostor gde ga ruši Nemanja Andrić. Za sudiju nije bilo dileme i odmah je pokazao na najstrožu kaznu, koju je sigurno realizovao Slobodan Bojić. Nisu se Čonopljanci oporavili od šoka, usledio je novi šok. Nakon nove kontre rezervista Kaluđerović je povisio rezultat na 3:1. Nakon toga, ekipa Ravangrada se opredeli da čuva rezultat, dok su gosti bili bezidejni u napadu, bez ozbiljnijih prilika. Konačan rezultat meča postavio je Aleksa Sapožničenko u 85. minutu nakon nove kontre. Ekipa Hajduka poražena (1:2) je domaćem terenu od davljenika iz Turije. Sva tri pogotka viđena su u nastavku meča. Staparci su poveli u 64. minutu pogotkom Bojana Erdeia. Gosti su poravnali pet minuta kasnije pogotkom rezerviste Davida Petrovića. Pobedu gostiju obezbedio je Vuk Ćulibrk golom u 76. minutu. Ekipa Sloge uprskos porazu zadržala je prednost od osam bodova u odnosu na rivala iz Vrbasa koji poražen na gostovanju u Bačkom Petrovcu. Hajduk je stabilan na sedmoj poziciji sa 41 bodom, dok je Ravangrad sada pretposlednji sa 21 bodom. Narednog vikenda Hajduk dočekuje Hercegovac, Sloga ekipu apatinske Mladosti, dok će Ravangrad put Karađorđeva na megdan ekipi Solunca.

Rezultati i izveštaji: Hercegovac – Bajša 3:2 (Izveštaj), Vojvodina (BG) – Bačka 1901 – 3:2 (Izveštaj), Mladost (BP) – Vrbas 2:1 (Izveštaj), Mladost Apa – Đurđin 2:0 (Izveštaj), Ravangrad 2018 – Sloga 4:1 (Izveštaj), Obilić – Solunac 3:2 (Izveštaj), Radnički 1905 – Preporod 2:0 (Izveštaj), Hajduk – Mladost (T) 1:2 (Izveštaj).

Tabela: Sloga 60, Vrbas 52, Radnički 1905 – 46, Obilić 46, Bajša 44, Mladost Apa 41, Hajduk 41, Bačka 1905 – 37, Solunac 36, Vojvodina (BG) 35, Mladost (BP) 33, Mladost (T) 28, Hercegovac 24, Preporod 22, Ravangrad 2018 – 21, Đurđin 19.

Parovi narednog  (27) kola: Hajduk – Hercegovac, Mladost (T) – Radnički 1905, Preporod – Obilić, Solunac – Ravangrad 2018, Sloga – Mladost Apa, Đurđin – Mladost (BP), Vrbas – Vojvodina (BG), Bačka 1901 – Bajša.